ZEYTİN HOMES PROJE AÇIKLAMASI

GİRNE ALSANCAK’DA DOĞA HARİKASI PROJEMİZ

Girne merkeze en yakın, Girne’nin tarihi dokusunu yansıtan muhteşem Zeytinlik Köy merkezine 50 metre mesafede bulunan projemiz, eşsiz dağ ve deniz manzarasıyla, zeytin ağaçları arasında konumlandırılmıştır.
Projedeki arazide bulunan tüm zeytin ağaçları korunmuş olup, sökümü gereken ağaçlar uzmanlar tarafından yaşayabilecekleri başka alanlara taşınmıştır.
29 adet tripleks bitişik konut, 24 adet 2 yatak odalı apartman dairesi olarak tasarlanan proje size yeşillikler içerisinde, huzurlu bir yaşam alanı vaad ediyor.

Zeytin ağaçları içerisindeki tarih


Zeytinlik köyü eski çağlardan beri var olan ve birçok kültürlerle kucaklaşıp bu kültürleri de günümüze kadar taşıyan bir köy. Zeytinlik adını ise köyün girişindeki ve çevresindeki bakımlı, verimli zeytin ağaçlarından almıştır.
Zeytinlik Köyü’nün konumu St. Hilarion Kalesi ile Girne Kalesi arasında sanki bir köprü gibidir.
Zeytinlik köyü Templer Şövalyelerinin XII. Yüzyılın sonlarında yerleştiği bir köydür. Daha çok bir komutanlık merkezi idi. Dokuz kilisenin baş tacı rahibi Zeytinlik Köyü’nde bulunmaktaydı.
Zeytin Homes’da yüzyıllardır süren bir Kıbrıs geleneğini de yaşayacaksınız. Kuru zeytin yapraklarını buhurdanlığın içerisinde yakıp çıkan dumanla sevdiklerimizi, kendimizi ve evimizi tütsülemek nazara karşı bizi koruyacaktır.

HUZUR İÇERİSİNDE BİR YAŞAM

Ortak havuz ve geniş yeşil alanlar sunan projemiz, her dairenin ve konutun kolay ulaşılabilir, geniş otopark alanları, anayola kolaylıkla ulaşım sağlayan çıkış yolları, çocukların güvenle oynayabileceği özel oyun alanları ile yaşamınıza değer katacak bir projedir.

GÜNEŞİN TADINI ÇIKARIN

Projemizdeki ortak yüzme havuzu, sizlere Akdeniz’in sıcağında serinleme imkanı sunarken, yılda 300 güneşli gün sunan Akdeniz’in cömert ikliminde yıl boyunca güneşin sıcağını teninizde hissedeceksiniz.

HUZUR İÇERİSİNDE GEZİLECEK BAHÇELER

Kuru peyzaj diye de bilinen Zen bahçeleri, kum ve taşlarla yaratılan ahengin ön plana çıktığı bahçelerdir. Zen bahçelerinin iki temel öğesi, dağları ve adaları çağrıştıran taşlar ile akan suyu çağrıştıran kumdur. Bir diğer önemli öge olan adalar, Zen inanışlarına göre sağlığı ve uzun ömrü sembolize eder. Köprüler ise hem “denizi” aşmanın hem de bir adayı diğerine bağlamanın aracı olarak değerlendirilir.

GÜNÜN STRESİNİ SU BAŞINDA ATIN

Projedeki su göleti etrafında yapacağınız sohbetlerle günün tadını çıkarın. Havuz sonrası su göleti başında yudumlayacağınız kahve sizi çok özel hissettirecek.

PROJE GÖRSELLERİ

Genel Görseller